Російські призерки Олімпіади засвітилися з підсанкційним пропагандистом

Дворазова призерка Олімпіади з фігурного катання Євгенія Медведєва та олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики Ангеліна Мельникова потрапили в об'єктив разом із Дмитром Губернієвим, внесеним до санкційних списків ЄС.
Світлина, на якій Мельникова позує поруч із Губернієвим, з'явилася в сторіс спортсменки в Instagram. Це сталося на тлі того, що Губернієв ще на початку 2026 року опинився в переліку російських медійників, проти яких Євросоюз запровадив обмеження. До цього ж списку потрапили Катерина Андрєєва, Павло Зарубін і Марія Сіттель.
Губернієв відомий тим, що був одним із ведучих пропагандистського мітингу на підтримку війни проти України, який відбувся 18 березня 2022 року на московському стадіоні «Лужники». Участь у такій події стала одним із маркерів його ролі в інформаційному супроводі російської агресії.
Щодо Медведєвої, то вона вже фігурує в базі центру «Миротворець». У листопаді 2022 року фігуристка провела публічну зустріч із так званою міністеркою спорту окупованого Криму Ольгою Торубаровою. Укладачі бази кваліфікують її як посібницю російських окупантів і співучасницю злочинів російської влади проти України.
Мельникова також має низку епізодів, які привертають увагу. Зокрема, вона поширювала в Instagram заклики збирати кошти для російської гімнастки, чий батько-військовослужбовець був ліквідований українськими захисниками. Крім того, спортсменка проводила «благодійне» тренування для дітей російських окупантів і фотографувалася з літерою Z — зокрема, під час параду до Дня перемоги у Воронежі.
У медіа за Мельниковою закріпилося позначення «чемпіонка терору» через її публічну підтримку війни. Вона також брала участь у праймеріз провладної партії «Єдина Росія». У лютому цього року Україна запровадила проти неї персональні санкції.
Цей випадок — черговий приклад того, як російський спорт опиняється в орбіті державної пропаганди. Спортсмени, які мають міжнародне визнання, дедалі частіше стають елементом інформаційних кампаній, спрямованих на легітимацію агресії. Поява Медведєвої та Мельникової поруч із Губернієвим лише підсилює цей наратив, демонструючи, що навіть олімпійські медалі не заважають долучатися до пропагандистських активностей.
Читайте також
Ще в розділі «Пропаганда»
- Як російська пропаганда переписує обстріл херсонської маршрутки
- Кремль готує скасування послання Путіна: ознаки кризи
- Кремль заперечує мобілізацію: що стоїть за "інформаційною качкою"
- Мультфільм як зброя: у ЦПД пояснили, чому санкції проти «Маші та Ведмедя»
- Лубінець просить ООН і МКС оцінити російський фільм про Маріупольський театр







