Фейкову сторінку Драпатого в Х викрив Генштаб ЗСУ

У соцмережі Х виявили підроблений акаунт Головнокомандувача Збройних Сил України Михайла Драпатого. Генеральний штаб підтвердив, що ця сторінка не має жодного стосунку до військового керівника.
Фейковий акаунт, який видавав себе за Михайла Драпатого, використовували для поширення дезінформації. Зокрема, 26 липня низка медіа, серед яких видання «Українська правда», опублікували новину про нібито початок аудиту в Збройних силах, посилаючись на цю підроблену сторінку. Згодом редакція вилучила матеріал і принесла вибачення читачам.
Сторінку створили в липні. Після призначення Драпатого на посаду Головнокомандувача 22 липня на ній з'явилося близько трьох десятків дописів. Акаунт встиг набрати понад 5,6 тисячі підписників, однак після викриття кількість фоловерів почала стрімко зменшуватися.
У Генеральному штабі наголосили, що єдиними офіційними сторінками Михайла Драпатого є Facebook, X та Viber. Відомство закликало представників медіа та громадськість користуватися лише перевіреними джерелами та не поширювати інформацію з непідтверджених акаунтів.
Подібні випадки вже траплялися раніше. Наприклад, у грудні 2023 року у Facebook з'явилася фейкова сторінка, яка використовувала бренд онлайн-видання «Українська правда». Це свідчить про системність спроб введення в оману як журналістів, так і широкої аудиторії.
Читайте також
Ще в розділі «Україна»
- Як локальний девелопер blago формує новий інформаційний ландшафт Чернівців
- Загід Краснов: від проросійської риторики до піару на Революції Гідності
- Гумор як інструмент: що розповідають анекдоти про українське суспільство
- YouTube заблокував канали семи проросійських артистів в Україні — що відомо
- Інформаційна атака на SMK Group: компанія спростовує звинувачення анонімних каналів
