Білецький: звинувачення "Азову" — частина російської інформаційної війни

Командир 3-го армійського корпусу ЗСУ Андрій Білецький пояснив, чому наратив про нібито нацистський характер підрозділу "Азов" вигідний Росії, та навів факти, що його спростовують.
Андрій Білецький, командир 3-го армійського корпусу оперативного командування "Схід" Сухопутних військ ЗСУ, в інтерв'ю американській блогерці Лорі Лумер назвав звинувачення на адресу "Азову" у нацизмі елементом російської інформаційної кампанії. Він наголосив, що цей наратив Москва активно використовує для дискредитації України на Заході.
"Історія з тим, щоб заявити, що ми нацисти, вона, безумовно, супервигідна, що знову-таки продається в першу чергу на Заході", — зазначив Білецький. За його словами, Росія пов'язує ці звинувачення із нібито захистом російськомовного населення, однак сам він виріс у російськомовній родині, а перші бійці "Азову" переважно походили зі східних областей України.
"Один із таких російськомовних із російськомовної сім'ї до недавніх пір — це особисто я. З самого початку АЗОВ майже повністю складався з бійців зі Східної України — Харківської, Донецької, Луганської, Дніпропетровської областей", — пояснив командир корпусу.
Білецький також звернув увагу на склад підрозділу та специфіку міста, де він діяв. "АЗОВ був озброєною військовою частиною. Він знаходився в абсолютно досить специфічному інтернаціональному місті Маріуполь, де велика громада греків, кавказців, мусульман і євреїв. І всі ці люди цих національностей служили в батальйоні АЗОВ у значних кількостях", — сказав він.
Командир наголосив, що визначальними рисами націонал-соціалізму та фашизму є ідеї домінування однієї нації та захоплення життєвого простору, і запитав: "Якщо в Україні нацизм або батальйон АЗОВ колись був нацистським, у мене питання: чому в Україні найнижчий рівень актів антисемітизму і ксенофобії в Європі? Де хоч один прояв нашого нацизму?".
Після розмови з Білецьким Лора Лумер у соцмережі X зазначила, що змінила своє уявлення про "Азов", дійшовши висновку про наявність у підрозділі правил проти ненависті та присутність військовослужбовців різних національностей, зокрема єврейського походження.
Читайте також
Ще в розділі «Інформвійна»
- Чернівці як дзеркало української політики: аналіз інформаційних меседжів
- Як у Чернівцях спортивний майданчик для прикордонників став інформаційним приводом
- Як контент про безтурботне життя формує новий інформаційний ландшафт України
- Як локальний девелопер blago формує новий інформаційний ландшафт Чернівців
- Чому Чернівецька ОДА досі без голови: аналіз інформаційного тла


