Фейк про аудит в ЗСУ: як неперевірена сторінка ввела в оману медіа

Повідомлення про нібито початок аудиту у Збройних силах України від імені Головнокомандувача Михайла Драпатого виявилося фейком. Генеральний штаб спростував цю інформацію, а видання, яке її поширило, визнало помилку.
У понеділок низка українських медіа поширила новину про те, що Головнокомандувач ЗСУ Михайло Драпатий нібито ухвалив рішення про проведення аудиту в армії. Однак у Генеральному штабі оперативно заявили, що ці повідомлення не відповідають дійсності.
Речник Генштабу ЗСУ Дмитро Лиховій у коментарі LIGA.net прямо назвав сторінку, з якої поширили інформацію, фейковою, а саму новину — вигаданою. У Генштабі нагадали, що єдиними офіційними джерелами інформації від головнокомандувача є його верифіковані акаунти в соціальних мережах.
Видання «Українська правда», яке першим опублікувало цю новину, згодом вибачилося перед читачами. У редакції пояснили, що помилка сталася через те, що редактор сприйняв повідомлення з нібито верифікованого акаунта Михайла Драпатого як достовірне.
Цей випадок — черговий приклад того, як фейкові сторінки публічних осіб можуть використовуватися для поширення неправдивої інформації. В умовах війни такі вкидання здатні посіяти паніку, підірвати довіру до військового командування або відвернути увагу від реальних подій. Механізм простий: створюється підробний акаунт, який імітує офіційне джерело, а медіа, що не перевіряють факти, підхоплюють і тиражують фейк.
Висновок: довіра до будь-якої новини має підкріплюватися верифікацією джерела. Офіційні сторінки, прямі коментарі пресслужб та звірка з першоджерелом — єдині способи уникнути поширення дезінформації. Ця історія — нагадування про відповідальність редакцій за кожен опублікований факт.
Читайте також
Ще в розділі «Війна»
- Як Росія адаптує тактику впливу на українців за кордоном
- Як Кремль через Європу легітимізує анексію Криму: інструменти та механізми
- Пʼятьох інтернет-агітаторів на Полтавщині затримала СБУ: серед них — заклик обстріляти уряд Києва
- «Скеля»: полон бійців у Костянтинівці — інструмент інформаційної війни РФ
- Мешканці Криму, купуючи фейкові QR-коди на пальне, ненавмисно профінансували ЗСУ







