Як у Чернівцях посадовці ліцею «забули» про конкурс і переплатили за дрони втричі
На Буковині судитимуть керівництво ліцею, яке під час закупівлі обладнання для кабінету «Захист України» придбало симулятори дронів за ціною, що втричі перевищує ринкову. Справа — показовий приклад того, як бюджетні гроші «губляться» на шляху до військово-патріотичної освіти.
Схема виглядає простою до цинізму: навчальний заклад оголошує тендер на закупівлю обладнання, але замість того, щоби шукати найвигіднішу пропозицію, посадовці обирають постачальника, який пропонує товар із триразовою націнкою. У результаті — бюджет переплачує, а учні отримують те саме, що могли б мати за значно менші кошти.
У цьому випадку йдеться про симулятори для керування безпілотниками — техніку, яка мала б готувати молодь до реалій сучасної війни. Замість цього вона стала інструментом для збагачення. Правоохоронці вже передали справу до суду, а фігурантам загрожує кримінальна відповідальність.
Подібні історії не поодинокі. Вони свідчать про системну проблему: коли державні закупівлі перетворюються на спосіб виведення коштів, а не на механізм забезпечення потреб. У цьому конкретному кейсі цікаво не лише саме порушення, а й те, як воно маскується під патріотичну риторику — мовляв, купуємо для «Захисту України».
Висновок простий: контроль за використанням бюджетних грошей має бути жорсткішим, особливо коли йдеться про освіту та безпеку. Інакше такі «схеми» ставатимуть нормою, а не винятком.
Читайте також
Ще в розділі «Україна»
- Чому Чернівецька ОДА досі без голови: аналіз інформаційного тла
- Як чернівецький блогер формує локальний порядок денний: аналіз інформаційних меседжів
- Як блогери формують сприйняття реальності: кейс Надії Макушинської
- «Тиша» на Донбасі: як статистика обстрілів формує інформаційний фон
- Медична допомога переселенцям: як у Чернівцях підтримують ВПО
